» 10 نکته مهم که برای ترید بیت کوین در سال 2023 باید بدانید

10 نکته مهم که برای ترید بیت کوین در سال 2023 باید بدانید


برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق در بازار بیت کوین می‌بایست دانش خودتان را هر روز افزایش دهید و کاملا با قواعد و اصول این حوزه آشنا شوید. بازار بیت کوین ویژگی‌های خاص خود را دارد و به همین دلیل شیوه‌های خاص خود را نیز می طلبد. در این مقاله به بررسی مهم ترین نکات ترید بیت کوین در سال 2023 می‌پردازیم.

 


1. با سرمایه کم شروع کنید

اولین نکته برای ترید بیت کوین در سال 2023 این است که با احتیاط و با یک سرمایه‌گذاری نسبتاً کوچک شروع کنید.

 

اگرچه این یک بازار هیجان انگیز است که به سودهای کلان در یک بازه زمانی کوتاه شناخته شده، اما ترید بیت کوین به هیچ وجه آسان نیست و ریسک بزرگی دارد.

به طور کلی رمز ارزها بسیار بی‌ثبات هستند. به هیچ وجه وسوسه نشوید که کل سرمایه‌تان را یک‌باره وارد یک ارز کنید، در عوض، معاملات کوچک انجام دهید تا بتوانید حداقل ریسک در بازار سود به دست آورید.

 

نکته مهم این است که هرگز با پولی که نمی‌توانید از دست بدهید ، ترید نکنید.

 


2. یک کیف پول امن انتخاب کنید

کیف پول بیت کوین شما به منزله یک رمز عبور برای دارایی‌های دیجیتالی شماست، بنابراین مهم است که برای اطمینان از امنیت و سهولت دسترسی، عاقلانه انتخاب کنید.

 

گزینه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد و همگی ویژگی‌ها و عملکردهای خاص خود را دارند.

 

برای تریدرهای مبتدی ، توصیه می‌شود از طریق یک صرافی معتبر مانند کوکوین ترید کنید و از کیف پول ارائه شده آن استفاده کنید. اگر به دنبال کیف پول شخصی هستید ، باید تصمیم بگیرید که کدام نوع برای شما مناسب است.

 

ما دو نوع والت ارز دیجیتال داریم، والت گرم و سرد:

 

کیف پول‌های گرم به اینترنت وصل هستند، لذا برای هکرها باز هستند.

کیف پول‌های سرد دارایی‌های دیجیتال را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند و به طور کلی امن‌تر به شمار می‌روند.

اگر می‌خواهید دسترسی فوری داشته باشید و فقط مقدار کمی بیت کوین را در آن نگه‌دارید، کیف پول گرم برایتان کافی است. اما اگر بیت کوین زیادی دارید، بهتر است یک کیف پول سرد را انتخاب کنید.

 

حالا ایدئال این است که از هر دو نوع والت استفاده کنید، بخش کوچکی از بیت‌کوین‌های خود را برای ترید در کیف پول گرم و بخش عمده آن خود را در کیف پول سرد نگه‌دارید.

 


3. تحقیق روی بازار

تنها راه مطمئن برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق بیت کوین ، انجام تحقیق روی بازار ارز دیجیتال و آشنایی با آن است.

این فرایند ساده نیست، زیرا بسیاری از روش‌های مورد استفاده برای ارزیابی سایر بازارهای مالی برای بازار بیت کوین به کار نمی‌آید. این یک بازار عمدتاً سوداگرانه است و تأثیر اخبار و رویدادهای جهانی بر ارزش بیت کوین بسیار غیرقابل پیش بینی است.

تحلیل تکنیکال یک مهارت کلیدی است، لذا وقت خود را برای تمرین نمودارخوانی و شناسایی الگوها اختصاص دهید.

ماهیت بازار ارز دیجیتال به گونه‌ای است که بسیاری از تریدرها منتظر کسب سود از بی تجربه‌های بازار هستند. هرگز از روی ظاهر یک تریدر را قضاوت نکنید و قبل از ورود به ترید، دقت لازم را انجام دهید.

 


4- در مورد استراتژی معاملاتی خود تصمیم بگیرید

 

معامله‌گران بیت کوین به طور معمول در یکی از این چهار دسته قرار می‌گیرند:

 

·      اسکالپرها فعال ترین تریدرها هستند و روزانه چندین ترید با سودهای کوچک انجام می‌دهند.

·      معامله‌گران روزانه با بهره بردن از حرکات کوتاه مدت بازار ، طی 24 ساعت وارد بازار می‌شوند و از آن خارج می‌شوند.

·      دسته دیگر سوینگ تریدرها (تریدرهای میان مدت) هستند که با تحلیل تکنیکل عمیق روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند.

·      دسته آخر تریدرهای منفعل هستند که با تمرکز بر سود بلند مدت، موقعیت های معاملاتی خود را نگه می دارند.

 


5- حد ضرر گذاشتن

همانطور که گفته شد ، بیت کوین بیشتر از هر ابزار مالی دیگری بی‌ثبات است، بنابراین داشتن یک برنامه و پایبند ماندن به آن بسیار مهم است.

قبل از ورود به معامله، در نظر بگیرید که چه میزان سودی شما را خوشحال می‌کند و تحمل چقدر ضرر را دارید و از همان ابتدا هدف قیمتی خود را برای برداشت سود و خروج از معامله تنظیم کنید و سفارش استاپ لاس (Stop Loss) بذارید.

این یکی از مهمترین نکات برای ترید بیت کوین است، زیرا بدون این کار، خود را در معرض ضررهای سنگین در صورت حرکت قیمت خلاف جهت پیش‌بینی خود قرار می‌دهید.

بسیاری از تریدرهای مبتدی قربانی حرص و طمع می‌شوند و روی معامله‌ای که قرار دارند به هر قیمت می‌مانند تا زمانی که قیمت افت می‌کند.

 


6. با احتیاط از اهرم استفاده کنید

اهرم یا لوریج (Leverage) به شما امکان می‌دهد مبلغ سرمایه خود را چند برابر و در نتیجه، سود یا زیان احتمالی خود را نیز چند برابر کنید. هرچند این قابلیت جذاب به نظر می‌رسد، اما در صورتی که قیمت خلاف پیش‌بینی شما به حرکت خود ادامه دهد، ممکن است حتی کل سرمایه خود را به صفر برسانید.

 

استفاده موفقیت آمیز از اهرم به تمرین زیاد نیاز دارد. فقط باتجربه ترین تریدرها با دانش بالا باید در ترید بیت کوین خود از اهرم استفاده کنند.

 


7. تنوع دهی با معامله سایر ارزهای دیجیتال

با ترید سایر ارزهای دیجیتال ، ریسک ترید بیت کوین خود را می‌توانید کاهش می‌دهید. اگر قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند، ممکن است ضرر شما با سود دیگر توکن‌ها جبران شود. تنوع همچنین می‌تواند سود شما را در شرایط خوب بازار افزایش دهد.


8. بیت کوین را بخرید و نگه‌دارید

انواع مختلفی از استراتژی‌های ترید بیت کوین وجود دارد. رویکرد خرید و نگه‌داری یا هولد یک استراتژی منفعلانه است که در آن بیت‌کوین‌های خود را هفته‌ها یا سال‌ها نگهداری می‌کنید.

 

این استراتژی فواید متعددی دارد:

 

خرید و نگه‌داری بیت کوین به شما امکان می‌دهد نوسانات کوتاه مدت آن را دور بزنید. دیدن حرکت قابل توجه قیمت در طول روز ممکن است شما را به خروج از ترید ترغیب کند.

به عنوان یک تریدر منفعل ، می‌توانید موقعیت خود را باز نگه‌دارید و به طور بالقوه با گذشت زمان سود خوبی کسب کنید ، اما هنوز هم باید یک استراتژی مدیریت ریسک قوی داشته باشید.

 


9. کنترل احساسات

 مهمترین احساس در بازار ارز دیجیتال، ترس از دست دادن سود یا فومو (FOMO) است.

با توجه به نوسانات شدید بیت کوین، دیدن یک صعود قیمت چشمگیر در یک زمان بسیار کوتاه غیرمعمول نیست و ممکن است با ترس از اینکه سود بزرگی را از دست ندهید، به خرید آن در لحظه ترغیب شوید. به این احساس فومو یا ترس از دست دادن سود میگویند.

با این حال، این در تضاد با ابتدایی‌ترین قانون ترید است: خرید در کف، فروش در سقف.

قربانی فومو شدن یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که بسیاری از معامله‌گران مبتدی شکست می‌خورند. محتاط باشید و بپذیرید که برخی از فرصت‌های کسب سود برای شما نیست.


جمع بندی

در این مقاله 10 نکته برای ترید بیت کوین در سال 2023 را توضیح دادیم. به کارگیری همزمان نکات مذکور به موفقیت شما در ترید کمک به سزایی می‌کند. این نکات مکمل هم هستند و نادیده گرفتن این اصول ممکن است منجر به ضررهای جبران ناپذیری شود. اگر اکنون نکات را یاد گرفته‌اید و برای ترید آماده هستید، برای خرید بیت کوین در ایران اقدام کنید.

 

 

فرم ارسال نظر