بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» خانه بروجردی ها - کاشان

خانه بروجردی ها - کاشان

خانه بروجردی ها - کاشان


میخوایم چند تا نکته جالب رو در مورد خانه بروجردی ها باهم مرور کنیم.


یک: نقاشی و دیوارنگاری های خانه بروجردی ها زیر نظر میرا ابوالحسن غفاری ملقب به صنیع الملک انجام شده که عموی کمال الملک بوده و اموزش نقاشی هم میداده.


دو: این خانه شرط ازدواج پدر دختر برای داماد بوده ولی ساختش هجده سال طول میکشه و مدت زیادی رو اونها توی خونه پدر عروس زندگی میکنند.


سه: برخلاف تصور اکثر مردم، این خانه تاریخی متعلق به اهالی بروجرد نبوده است؛ بلکه به دلیل مراودات تجاری سید حسن با شهر بروجرد به ایشان بروجردی می‌گفته‌اند و به همین خاطر محل سکونت ایشان هم به خانه بروجردی ها مشهور شده است.چهار: استاد علی مریم کاشانی معمار معروف و چیره‌دست سدهٔ سیزده هجری معمار طراح و سازنده این بنا بود و در ساخت این خانه تاریخی زیبا، بیش از صد و پنجاه بنا و هنرمند گچ کار و آینه‌کار و دیگر هنرمندان بکار گرفته شده‌اند.


پنج: خانه بروجردی ها و سایر خانه‌های باشکوهی چون خانه طباطبایی ها بر خلاف درونی با شکوه و اشرافی از بیرون خانه‌ای ساده به نظر می آید و از تلاش برای زیبا سازی نمای بیرونی خانه با سنگ ها و آجرهای تزیینی خانه‌های اشرافی امروزی خبری نیست.


شش: این خانه تاریخی دارای دو بخش تابستان‌نشین و زمستان‌نشین است که در زمان تغییر آب‌ وهوا، اهالی خانه محل سکونت رو تغییر می دادند.


منبع : اینستاگرام pashaei.photographer

عکاسی معماری - امیر حسین پاشایی
بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  جاذبه های گردشگری   |   تعمیرات تخصصی پکیج و اسپیلت   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست مشاهده