کافی میکس چیست؟

» کافی میکس چیست؟

کافی میکس چیست ؟

انسان ها علاقه زیادی به مصرفی انواع مختلف نوشیدنی دارند که در این میان، انواع قهوه همانند کافی میکس جایگاه ویژه ای در خانواده ها دارد. امروزه تقریبا در همه رستوران ها، کافی شاپ ها و… قهوه و کافی میکس سرو می شود و شما برحسب ذائقه خود، نوشیدنی مورد علاقه خود را خواهید داشت. در این مقاله در مورد کافی میکس صحبت خواهیم کرد چرا که غالبا این نوع کافی را با قهوه های دیگر اشتباه می گیرند.

کافی میکس

قهوه گیاهی به صورت دانه های قهوه ای لوبیا شکل است که پس از خشک شدن، به اشکال مختلف فرآوری شده و نهایتا نوشیدنی های متنوع از آن تهیه می شود. در داخل دانه های قهوه، فیبرهای غیر قابل هضم وجود دارد به همین دلیل است که اگر در آب جوش حل شوند، این فیبرها به صورت رسوب ته لیوان باقی می مانند. حال اگر این محلول را از صافی رد کنیم تا رسوبات حذف شوند و نهایتا محلول را مجددا تبخیر و سپس خشک کنیم، پودر به دست آمد را کافی میکس می گویند که به راحتی در داخل حل شده و فورا قهوه آماده می شود.

تفاوت کافی میکس با نسکافه:

همانگونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، اغلب افراد کافی میکس و نسکافه را با یکدیگر اشتباه می گیرند. در این قسمت از مقاله چند تفاوت عمده میان این دو را بیان خواهیم کرد:

فواید کافی میکس:


مهمترین ویژگی قهوه، کافئین موجود در آن است که نوعی ماده مسکن به حساب می آید لذا هر نوع نوشیدنی که از قهوه درست می شود، آرام بخش خواهد بود. این موضوع در مورد کافی میکس نیز صدق می کند.

مهمترین مزیت های کافی میکس عبارتند از:

مضرات کافی میکس:با توجه به مزیت هایی که برای کافی میکس ذکر کردیم و اینکه یک نوشیدنی لذیذ و خوشمزه است، افراد در مصرف آن زیاده روی می کنند اما آیا می دانید مصرف بیش از اندازه آن چه عواقبی را برای شما خواهد داشت:

در ترکیبات به کار رفته داخل کافی میکس، مشخص گردید که چربی نیز وجود دارد لذا زیاده روی در مصرف این نوشیدنی، منجر به چاقی خواهد شد.

افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند نباید هیچ نوع قهوه ای را مصرف کنند چرا که حتی در افراد سالم نیز منجر به تپش قلب خواهد شد.

از آنجایی که مصرف این نوشیدنی به افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود، در نتیجه به دلیل افزایش متابولیسم بدن، حجم دفع ادرار بیشتر شده و نیاز آبی بدن نیز افزایش خواهد یافت.

متاسفانه اگر برای مصرف کافی میکس با برنامه پیش نرفته و از حد اعتدال خارج شوید، دچار بی قراری و اضطراب خواهید شد. در نتیجه افرادی که به اختلال اضطراب مبتلا هستند، از مصرف این نوشیدنی خودداری کنند.

کم خوابی و حتی بی خوابی، دیدن خواب های پریشان، خستگی بعد از یک خواب طولانی و… از جمله عوارض مصرف بیش از اندازه کافی میکس است. لذا اگر برای دوره ای از کار مجبور هستید ساعات بیشتری را بیدار بمانید و در نتیجه مصرف این نوشیدنی زیاد می شود، بعد از کاهش حجم کاری خود، حتما مصرف آن را کم کنید تا بدن به حالت طبیعی خود بازگردد.

در داخل همه انواع قهوه، مواد نگهدارنده ای وجود دارد که به شدت حساسیت زا هستند. لذا افرادی که به آلرژی مبتلا هستند نباید در مصرف کافی میکس زیاده روی کنند. البته در صورتی که شما به این عارضه مبتلا نیستید، باز هم نباید در مصرف این نوشیدنی زیاده روی کنید چرا که بدن خود را مستعد ابتلا به آلرژی خواهید کرد.

متاسفانه والدین بدون اینکه به عواقب کافی میکس برای فرزندان خود توجه داشته باشند، این نوشیدنی را برای آن ها آماده می کنند. به هیچ عنوان کودکان نباید قهوه مصرف کنند. این نوشیدنی به دلیل اینکه چربی دارد، نه تنها باعث چاقی کودک شده بلکه سطح انرژی بدن آن ها را بالا برده و منجر می شود در افراد مبتلا به بیش فعالی، شرایط درمان سخت تر شود.

کالری کافی میکس:

در ترکیبات کافی میکس، هم شکر و هم چربی وجود دارد این بدان معنا است که این نوشیدنی کالری بالایی دارد به همین دلیل است که بیان کردیم زیاده روی در مصرف این نوشیدنی، منجر به چاقی خواهد شد. هر 100 گرم از این نوشیدنی معادل 450 کالری دارد. افراد چاق دقت کنند که تعداد دفعات و میزان مصرف این نوشیدنی را باید کمتر از افراد با وزن مناسب داشته باشند.

منبع: https://behcoffee.com/

 


آخرین مطالب این وبلاگ