مداح برگزیده رهبری میثم مطیعی کیست؟

» مداح برگزیده رهبری میثم مطیعی کیست؟

مداح برگزیده رهبری میثم مطیعی کیست؟

شور و شوق مردم برای عزاداری در ماه محرم و صفر و سایر مراسم های مذهبی سبب شده است تا مداحان هم بسیار بیشتر از قبل شناخته شده و مورد توجه قرار بگیرند. در این میان میثم مطیعی در سال های اخیر به یکی از معروف ترین مداحان تبدیل شده است. در این نوشته قصد داریم تا مروری بر زندگی این مداح داشته باشیم که اخیرا به عنوان مداح برگزیده رهبری هم انتخاب شده است. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید و دیدگاه ارزشمند خود را نیز برای ما ارسال نمایید.


تولد ، کودکی و ورود به عرصه مداحی

مطیعی در دهه شصت خورشیدی و در سمنان متولد شده است. پدر او محسن مطیعی که در سال 1337 خورشیدی متولد شده بود، هم اهل مداحی بود و از طریق پدرش با فضای مسجد و هیئت ها آشنا شده بود. میثم مطیعی هم از همان دوران کودکی به واسطه خانواده مذهبی اش با این فضا آشنا شده و کار خود را با شاگردی مرحوم تهرانی آغاز کرد. به نوعی می‌توان گفت که اولین آثار این مداح با کمک آیت الله تهرانی و در جلسان ایشان آغاز شد. استاد وی یعنی آیت الله تهرانی به مطیعی سفارش کرده بود که در صدا و سیما مداحی انجام نداده و با آن ها مصاحبه نکند. مطیعی هم به همین ترتیب از انجام این کار خودداری می‌کرد.


تحصیلات میثم مطیعی

او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه امام صادق (ع) شروع کرد. او در سال 1389 در مقطع دکتری دانشگاه امام صادق در ورودی ترم دوم بهمن قبول شد. بعد از 5 سال از رساله دکتری خود دفاع کرد. موضوع رساله وی در رابطه با راهکارهای قرآنی برای رویارویی با اهانت به معصومین بوده است. او نمره عالی را در این رساله کسب کرد و مدرک دکتری خود را گرفت. خیلی زود توانست به عضویت هیئت علمی دانشگاه الهیات دست پیدا کند. او هم اکنون در این دانشگاه مشغول به تدریس هم هست


میثم مطیعی چگونه به شهرت رسید

در سال 1396 پیش از شروع نماز عید فطر مطیعی شعری خواند که به نظر می‌رسید، مقصود او رئیس جمهور و مسئولین کشور می‌باشند. او در پایان خواندن شعر اشاره کرد که سعی کرده است تا اشعار منصفانه ای بخواند. بسیاری از مسئولین به این شعر اعتراض کردند اما رهبر از میثم مطیعی حمایت کرد و گفتند که توهینی در این شعر وجود نداشته است. میثم مطیعی اجراهای زیادی در برابر رهبر انقلاب داشته است.


آخرین مطالب این وبلاگ