سایت های موزیک چگونه پربازدید می‎‌شوند؟

» سایت های موزیک چگونه پربازدید می‎‌شوند؟

سایت های موزیک چگونه پربازدید می‎‌شوند؟

شاید بتوان موسیقی را یکی از سالم ترین و مفرح ترین فعالیت های تفریحی انسان در نظر گرفت. موسیقی علاوه بر این که می‌تواند وقت های خالی ما را شیرین کند، می‌تواند احساسات خوب ، شعف ، آرامش و دیگر احساسات را هم در ما برانگیزد. تحقیقات پژوهشگران حتی نشان داده است که موسیقی خوب و باب دل ما می‌تواند از میزان استرس ما هم بکاهد. همچنین وضعیت حافظه ما نیز بهبود خواهد یافت. علاوه بر آن موسیقی های شاد می‌توانند منجر به تولید هورمون دوپامین در بدن شوند و این موضوع سبب خواهد شد تا میزان انرژی و جنب و جوش شما شدت گرفته و فعالیت های بیشتری انجام دهید.

در هر صورت موسیقی از گذشته های دور تا به الان نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته است. اما درگذشته دسترسی به آهنگ کار سختی بود. در حالی که این روزها با یک سرچ ساده و با داشتن اتصال به اینترنت می‌توانید به سرعت به آهنگ های مورد نظر از هنرمندان مورد علاقه تان برسید. به همین دلیل سایت های اینترنتی زیادی در سراسر دنیای وب وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا خیلی سریع به محتوای مورد نظر خود برسید. از آنجایی که علاقه به موسیقی زیاد است، بازدید از این سایت ها هم به مراتب زیاد خواهد بود. اما چرا برخی از سایت های موزیک میلیونی بازدید دارند و به درآمدهای کلانی می‌رسند؟ در این نوشته قصد داریم تا تعدادی از این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم.

بروزرسانی سریع

اولین و مهم ترین عامل که می‌تواند یک سایت اهنگ را از هم قطارهای خودش جدا کند بروزرسانی سریع است. به این معنی که به محض انتشار آهنگ توسط هنرمند باید این قطعه به همراه متن ترانه ، دانلود 128 و 320 و پخش آنلاین در سایت قرار گیرد . هرچه که این زمان کمتر باشد محبوبیت سایت بیشتر خواهد بود. به علاوه سایت باید حجم گسترده ای از سلیقه های مختلف را در برگیرد. یعنی آهنگ از هر سبکی در آن وجود داشته باشد. به این ترتیب جامعه هدف آن بسیار گسترده تر و در نهایت بازدید از آن نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

طرفداران پرشور هنرمندهای مختلف خصوصا در سبک های پاپ و رپ به شدت به این موضوع اهمیت می‌دهند و هر روز منتظر انتشار آهنگ های جدید از سوی خواننده های مورد علاقه شان هستند. لذا اگر ببینند که سایت شما در کمترین زمان ممکن بهترین محتوا را در اختیار سایرین قرار می‌دهد، قطعا سایت شما را به بقیه ترجیح می‌دهند.

قالب واکنشگرا و نمایش خوب در موبایل

این موضوع از دو جهت اهمیت دارد. اول این که گوگل به سایت هایی که در موبایل و سایر نمایشگرها به خوبی نمایش داده می‌شوند، رتبه های بالاتری داده و به این ترتیب بیشتر در معرض دید کاربران قرار خواهید گرفت. از سوی دیگر وقتی قالب وبسایت شما در اندازه های مختلف صفحه نمایش دسکتاپ ، لپتاپ ، موبایل ، تبلت و ... به خوبی نشان داده شود، به این ترتیب ، کاربران نیز در حین کار با سایت شما احساس راحتی داشته و در جست و جوی های بعدی شان سعی می‌کنند که به دنبال سایت شما باشند. هر چه که بازدید از سایت شما بیشتر شود، گوگل متوجه محتوا و امکانات خوب شما خواهد شد و در نتیجه بازهم در رتبه شما تاثیر مثبتی خواهد داشت.


دسته بندی مناسب و راحت بودن دسترسی به بخش های مختلف سایت

بخش عظیمی از کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، کاربران حرفه ای دنیای وب نیستند. به همین دلیل ضروری است که رابط کاربری سایت به شکلی طراحی شده باشد که استفاده از آن برای همه ساده باشد. دسته بندی ها باید کاملا واضح به همراه جزئیات در هدر یا سایدبار قرار گرفته باشد. به نحوی که با یک نگاه بتوان آن ها را پیدا کرد. دسته بندی بر اساس آهنگ های قدیمی ، آهنگ های جدید ، آهنگ های بی کلام ، بر اساس نام خواننده ها ، ایرانی ، خارجی و ... .


سرعت بالای سایت و بهینه بودن

یکی از مهم ترین نکات در حین ساخت سایت این است که به نحوی توسعه یابد که با سرعت های پایین اینترنت هم سازگار باشد. از آنجایی که با وجود پیشرفت های زیاد در این حوزه هنوز بخش قابل توجهی از مردم به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند به همین دلیل ضروری است که سایت سبک و بهینه توسعه یابد. آخرین مطالب این وبلاگ