» ترتیب درست مراحل تمیز کردن منزل چیست؟

ترتیب درست مراحل تمیز کردن منزل چیست؟

ترتیب درست مراحل تمیز کردن منزل چیست؟

اگر هنگام تمیز کردن منزلتان، هیچ ترتیب خاصی را رعایت نمی‌کنید و فقط از این اتاق به آن اتاق می‌روید، تنها نیستید‍! اگر بدانید که چه ترتیبی را باید رعایت کنید، از زمان و انرژی خود به درستی استفاده کرده‌اید. با برنامه کار کردن این اجازه را به شما می‌دهد که مدیریت بهتری بر روی کار خود داشته باشید. چنان چه می‌خواهید با ترتیب درست تمیز کردن منزل آشنا شوید، تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

نظافت منزل از جمله خدماتی می باشد که توسط برخی از شرکت ها و موسسه ها به مشتریان داده می شود. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن قیمت نظافت منزل نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی در شرکت نظافتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش نظافت منزل کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

سخت‌ترین قسمت را اول انجام بده!:

سرویس بهداشتی از سایر قسمت‌های منزل کوچک‌تر است اما زمان بیشتری نیز برای تمیز کردن نیاز دارد. نه تنها بایستی وان و دوش حمام شسته شوند، بلکه باید توالت، سینک و تمام قسمت‌های موجود در سرویس بهداشتی، با دقت تمیز شوند.چون که این قسمت از خانه کار بیشتری می‌برد و تمیز کردن آن نیازمند صرف وقت نسبتا زیادی است، بهتر است اولین قسمتی باشد که تمیز می‌کنید. بعد از تمیز کردن سرویس بهداشتی، سایر کارها آسان‌تر به نظر می‌آید ولی اگر تمیزکاری این قسمت را برای مرحله‌ی آخر بگذارید، ممکن است آنقدر خسته شده باشید که کار را سمبل کنید و یا کلا از زیرش دربروید‍!

مرحله‌ی بعدی، گردگیری و مرتب کردن:

خب، حالا نوبت گردگیری است! این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که گرد و خاک‌ها از روی سطوح به روی زمین منتقل می‌شوند و اگر قبل از این مرحله زمین را تمیز کرده باشید، دوباره باید آن را تمیز کنید. در این مرحله می‌توانید از یک وسیله مخصوص گردگیری و جاروبرقی استفاده کنید. دقت کنید که یک سری از جاهای خانه، به راحتی در دسترس نیستند مثل پنکه‌های سقفی، گوشه‌های دیوار و پرده‌های کرکره‌ای. همزمان با گردگیری سطوحی مثل روی قهوه ساز، مکان‌های بهم ریخته را نیز مرتب کنید.

 

مرحله‌ی بعدی، تی کشیدن و استفاده از جاروبرقی:

حالا که زمین پر از گرد و خاک است، بهترین زمان برای استفاده از جاروبرقی است. اول کل خانه را جارو بکشید. حتی سطوح سخت را نیز جارو برقی بکشید چرا که راحت‌تر از استفاده از جارو دستی است و همان نتیجه نیز حاصل می‌شود.

بعد از جارو کشیدن، زمین را تی بکشید. در مکان‌هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه، باید هر دفعه زمین تی کشیده شود اما در سایر مکان‌های خانه، نیازی به تکرار این کار نیست. مگر اینکه چیزی به روی زمین ریخته شود و کف اتاق در اثر حادثه‌ای کثیف شود.

مرحله‌ی آخر؛ تمیزکردن آشپزخانه:

اگر شما به صورت مداوم، کانتر را تمیز کرده باشید و وقتی چیزی بر روی آن ریخته شده بود، سریعا دست به کار شده باشید؛ این مرحله نباید چندان وقت شما را بگیرد. چرا که در مرحله قبل، زمین را تمیز کرده‌اید. برای تمیز کردن آشپزخانه، سطح بیرونی یخچال، کابینت‌ها و سایر وسایل را دستمال بکشید. سپس گاز، سینک و مایکروویو را تمیز کنید. 

 

تمام این مراحل را می‌توانید آخر هفته انجام دهید تا همیشه خانه‌تان تمیز و مرتب باقی بماند.


فرم ارسال نظر