» بهبود وب سایت با سرور اختصاصی

بهبود وب سایت با سرور اختصاصی

سرور اختصاصی، یک میزبان پر قدرت! جست و جو برای یافتن بهترین و کامل ترین ارائه دهنده سرور به خودی خود یک فرآیند پیچیده است و نیازمند صرف کردن مقدار زیادی زمان است. با در نظر گرفتن تعداد انبوه ارائه دهنده های این گونه سرویس ها، این امر به مانند جست و جو برای پیدا کردن یک سوزن با اندازه بسیار کوچک در یک انبار کاه بزرگ می باشد. حتی زمانی که پس از جست و جوی فراوان به یک حلقه کوچک از ارائه دهندگان متناسب با نیاز های خود دست پیدا کردید، با احتساب انواع گوناگون سرور ها، انتخاب بهترین نوع سرور به همان اندازه سخت و زمان بر است.


امکانات چند منظوره سرور اختصاصی

اجاره و خرید سرور اختصاصی یک انتخاب هوشمنده است، چرا که این سرویس در مقایسه با همتایان خود، شخصی بودن منابع مورد استفاده آن است. این بدان معناست که شما هیچ نیازی ندارید منابع سرور خود را با فرد یا افراد دیگری شریک باشید. این موضوع در واقع، اصلی ترین تفاوت موجود بین یک سرور اختصاصی و یک سرور اشتراکی می باشد و به کاربران خود این امکان را می دهد تا به طور مستقل از تمامی ویژگی ها، خصوصیات و امکانات سرور بهره مند شوند.


اهمیت ویژگی های مناسب در سرور

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که تعدادی از ویژگی ها برای یک سرور اختصاصی ضروری می باشد و باید در حین انتخاب سرور از وجود این ویژگی ها اطمینان حاصل کنید. بسیاری از سرور ها قابلیت های خوب و کاربردی زیادی را دارا می باشند اما بدون این چند ویژگی ارزش آن ها به مراتب پایین تر می آید و از دسته سرورهای منحصر به فرد به سرورهای عادی و معمولی تنزیل پیدا می کنند.


دسترسی روت

یک سرور اختصاصی خوب و ایده آل باید به شما امکان دسترسی روت به بخش های پر اهمیت و حیاتی خود را بدهد. با داشتن دسترسی روت شما در حقیقت به تمام بخش هایی که در غیر این صورت غیر قابل دسترس بودند دست پیدا می کنید و می توانید بر سرور تسلط بیشتری داشته باشید.


امکان شخصی سازی سرور

کاربران سرور اختصاصی می توانند به سادگی سرور خود را شخصی سازی کنند و به طور کامل، تمامی بخش های آن را به دلخواه خود تغییر دهند. محیط یک سرور اختصاصی به گونه ای طراحی شده است که کاربر در حین تنظم سرور اختیار تام داشته باشد؛ یعنی می تواند از رنج وسیعی از امکانات و قابلیت ها که در این سرور تعبیه شده استفاده کند و محیط سرور را با توجه به شرایط و نیاز های خود، مطابق میل خود و به شکل دلخواه در بیاورد.

نصب سیستم عامل دلخواه

شما همچنین این اجازه را دارید که سیستم عامل دلخواه خود را بر روی سرور استفاده کنید. از همین رو شما می توانید هر نوع نرم افزار و یا برنامه سازگار با سیستم عامل مورد استفاده خود را بر روی سرور اختصاصی نصب کنید. در سرور اشتراکی همچین امری میسر نیست و اگر هم باشد به این سادگی قابل انجام نیست؛ چرا که علاوه بر شما تعداد دیگری نیز آن سرور را با شما شریک هستند و برای هر تغییری باید ابتدا رضایت آن ها را جلب کنید و تنها پس از اطمینان از رضایت آن ها می توانید اقدام کنید.


کنترل از راه دور

از دیگر مزیت های سرور اختصاصی، می توان به داشتن قابلیت کنترل از راه دور آن اشاره داشت. کاربران این دسته از سرور ها نیازی ندارند وقت خود را صرف تعمیر و نگهداری آن کنند و در حقیقت از این گونه مشغله ها به دور هستند؛ زیرا که شرکت ارائه دهنده سرور، خود به این دست از وظایف مربوط به امر نسبتا پیچیده مدیریت و نگهداری سرور رسیدگی می کند و شما دیگر لازم نیست حتی به خراب شدن سرور خود فکر کنید. در صورت خرابی تنها کافی است با پشتیبانی شرکت ارئه دهنده تماس بگیرید و آن ها را از این موضوع مطلع کنید.


میزبانی مطمئن و ایمن بدون از دست رفتن انعطاف پذیری

امنیت به هیچ عنوان نباید به محدودیت شما و سرورتان منجر شود و به اصطلاح دست و پای شما را ببندد. کاربران سرور اختصاصی از بابت مزاحمت های ناشی از سایت های واسطه در مورد خط مشی امنیت خیال آسوده ای دارند. شما مجاز هستید راهبرد های سازمانی خود را بدون هیچ گونه دخالت و تخطی از سمت دیگران با سیاست های امنیتی سرور اختصاصی خود تلفیق کنید و از آن بهره ببرید.


شخصی سازی خط مشی های امنیتی

یک سرور اختصاصی رنج بسیار وسیعی از ملاک ها و معیار هایی برای شناسایی و مقابله با انواع ویروس دارد که کاربران می توانند آن را بسته به نیاز های سازمان و یا مطابق میل خود تنظیم کرده و در هر زمانی به سادگی آن را تغییر دهند. افزون بر این، سرور اختصاصی به کاربران خود این اجازه را می دهد که بر روی سیستم عامل آن فایروال هایی را به دلخواه نصب کنند. در ضمن این امکان برای شما فراهم است تا با استفاده از صفحه کاربری که برای شما در نظر گرفته شده است، بر روی سیستم خود تسلط کامل داشته باشید به کمک آن از بند محدودیت ها رهایی یابید.


کنترل فرآیند های سرور

علاوه بر تمام موارد فوق، در یک سرور اختصاصی قابلیت غیر فعال کردن آن دسته از پورت ها و فرآیند هایی از سیستم که برای شما کاربردی ندارند وجود دارد و شما به سادگی می توانید بر روی آیپی ها محدودیت هایی را اعمال کنید. این عمل دسترسی به WHM به اضافه VHM را ممکن می کند.

سروری که انحصاری است

با گذشت زمان و با گسترش سازمان یا کسب و کار شما، بازدید کنندگان وب سایت شما نیز افزایش می باید. پیرو آن، نیاز های شما اعم از نرم افزار های نصب شده بر روی سیستم و معیار های امنیتی نیز بیشتر می شود. در این هنگام نیاز به داشتن تنظیماتی با جزئیات بیشتر و به کار گیری هر چه بیشتر منابعی از قبیل RAM، CPU، و فضای دیسک، بیشتر و بیشتر حس می شود. علاوه بر موارد مذکور خط مشی های امنیتی نیز باید به مرور بروزرسانی شوند. در این حین است که سرورهای اشتراکی در انجام وظایف خود ناکام می مانند و شما به ناگاه متوجه نیاز خود به سرور اختصاصی می شوید.


پیشگیری از اتلاف منابع مورد استفاده در سرور

به منظور این که به سطح بالاتری از عملکرد خود دست پیدا کند، سرور اختصاصی به نحوی طراحی شده است که بتوان در شرایط متفاوت مقدار متفاوتی از منابع RAM، CPU و غیره را به فرآیند های سرور اختصاص داد. این عمل هم از اتلاف منابع جلوگیری می کند و هم قابلیت انعطاف پذیری نسبت به شرایط مختلف را فراهم می‌آورد.


تضمین نسخه پشتیبان و زمان کار سرور

افراد باید اطمینان حاصل کنند که ارائه دهنده سرور توانایی ارائه سرور با زمان کار بالا را دارد تا در حد امکان از اتلاف زمان های ناشی از خاموشی سرور در امان بمانند. بدین منظور قابلیت پشتیبانی ابر (Cloud) در نظر گرفته شده تا حتی زمانی که سرور از کار افتاده است با استفاده از این نسخه پشتیبان همچنان بتوان از وب سایت بهره برد.

غالب ارائه دهنده ها به دلیل دیده نشدن از نظر تهیه نسخه بک آپ از کاربران سرور های اختصاصی پشتیبانی نمی کنند. اگرچه برای این امر نیز راه حل های متعددی موجود می باشد. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات پشتیبان گیری به شما امکان ابداع روش دلخواه خود برای این کار را می دهند؛ پس برای این که اطمینان داشته باشید داده ها و اطلاعات شما در برابر نقص و خرابی همواره ایمن است، کافی است از این خدمات دهنده ها استفاده کنید.


جمع بندی و نکات نهایی

با وجود زیاد بودن هزینه خرید سرور اختصاصی، این نوع سرور برای سازمان ها و یا کسب و کارهایی که وجود وب سایت برای آن ها امری حیاتی است و لازم است که سایت برای آن ها به بهترین نحو ممکن فعالیت کند بهترین گزینه می باشد.فرم ارسال نظر