» آموزش سئو

آموزش سئو

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعا به دنبال مطلبی مفید در مورد آموزش سئو می باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات کافی در زمینه آموزش تخصصی سئو آیلین وب تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم، علاوه بر آموزش سئو به طور مقدماتی و تعریف آن، در مورد مزایای سئو، انواع آن و روش هایی که برای دریافت کامل ترین آموزش سئو وجود دارد نیز توضیحاتی را ارائه دهیم.

  1. سئو چیست؟
  2. سئو چند نوع دارد؟
  3. چرا امروزه نیاز به سئو بیشتر احساس می شود؟
  4. آموزش سئو از چه طریق امکان پذیر است؟


سئو چیست؟

در یک تعریف کلی می توان گفت که سئو یک راهکار و روش است که برای بهبود وضعیت سایت، نمایش بیشتر آن در موتورهای جست و جو و ... مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این راهکار، وب سایت، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی با بهبود وضعیت روبرو می شود.

تعریف سئو

سئو، بر گرفته از یک واژه انگلیسی و مخفف آن است و در فارسی به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جوگر تعریف می شود. با توجه به برداشت از این معنی، سئو کمک می کند که یک سایت در موتورهای جست و جو وضعیت بهتری داشته باشد و در نتیجه این بهبود وضعیت، کاربران و بازدید کنندگان سایت نیز افزایش پیدا کرده و از هر نظر سایت با رونق و بهبودی مواجه می شود. در سئو معمولا تلاش می شود که سایت با توجه به استانداردهای تعریف شده برای موتورهای جست و جو طراحی و مدیریت شود. به عبارت دیگر سئو یک روش یا عملکرد به خصوص و شامل راهکارهایی است که در مدیریت وب سایت اعمال می شوند.

موتورهای جست و جوی پرطرفدار برای سئو

بیشتر صاحبین وب سایت و افرادی که در زمینه سئو سایت فعالیت می کنند، حداکثر تلاش خود را برای بالا بردن رتبه سایت در موتور جست و جوی گوگل می گذرانند. در واقع گوگل، به عنوان پرطرفدارترین موتور جست و جو، مقصد اول تمام کاربرانی است که برای جست و جو در مورد یک عنوان خاص نیاز به ابزار دارند. اما تنها بهبود وضعیت سایت در گوگل هدف سئو نیست، سایت هایی مانند یاهو، بینگ و ... نیز وجود دارند که بعد از گوگل در سئو مورد توجه قرار می گیرند. با این حال چیزی حدود 80 درصد استفاده کاربران برای جست و جو از یک موتور در جهان وب سایت گوگل می باشد.

در صورت نیاز به دریافت آموزش سئو و تکمیل اطلاعات می توانید مقالات موجود در سایت آیلین وب را دنبال کنید.

سئو چند نوع دارد؟

اگر تا به حال در مورد آموزش سئو، یا هر مطلبی در این زمینه در اینترنت جست و جو کرده باشید، به طور حتم با عناوین مختلفی در مورد سئو مواجه شده اید. در این بخش برخی از پرتکرارترین جست و جوها در مورد سئو و انواع آن را معرفی می کنیم.

سئو کلاه سفید

یکی از انواع سئو که در جست و جوها در این زمینه در ابتدای لیست ها قرار می گیرد، سئو کلاه سفید است. این اصطلاح تا حد زیادی مشابه اصطلاح هکر کلاه سفید می باشد. این نوع از سئو، بیان کننده استفاده از اصول، استانداردها، قوانین و راهکارهای اصولی و درست برای انجام سئو سایت می باشد.

سئو کلاه سیاه

در مقابل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه قرار دارد. همان طور که در دنیای هک، برخی هکرها به هک و دستیابی به سایت های نادرست یا به روش های نادرست برای آسیب به سایت استفاده می کنند، برای سئو سایت نیز ممکن است برخی افراد از روش های نادرست و نقاط ضعف موتورهای جست و جو برای بهبودی وضعیت سایت استفاده کنند. این روش، سایت را با سرعت بیشتری به ابتدای لیست جست و جو می آورد. اما چون در موتورهای جست و جو معمولا هر چند وقت یک بار، بازبینی دقیقی در مورد اینگ ونه سایت ها می شود، سایت مجددا به جایگاه اصلی و حتی پایین تر باز می گردد. استفاده از این روش تنها خطر حذف کلی سایت از لیست جست و جو موتور را به همراه دارد.

سئو درون صفحه

از دیگر انواع سئو، سئو درون صفحه است. نام این روش تا حد زیادی بیان کننده عملکرد آن است. در این روش، عملیات لازم برای سئو، در داخل سایت انجام می شود. با تولید محتوای درست، استفاده از اصول طراحی و مدیریت سایت و ... سئو به طور درون صفحه انجام می شود.

سئو برون صفحه

دیگر نوع سئو، سئو برون صفحه است که شامل اقداماتی است که برای بهتر دیده شدن سایت در خارج از چارچوب سایت انجام می شود. به عنوان مثال؛ لینک کردن سایت در شبکه های اجتماعی یا دیگر وب سایت ها و ... از جمله راهکارهای این روش است.

آشنایی با تمام انواع سئو نیز، نیازمند آموزش سئو از طریق وب سایت های معتبری مانند آیلین وب می باشد.

چرا امروزه نیاز به سئو بیشتر احساس می شود؟

استفاده از سئو برای بهبود وب سایت از جهات زیادی حائز اهمیت است که در این بخش به برخی از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

بازاریابی ساده

هر چند امروزه شبکه های اجتماعی در دسترس تمام افراد قرار گرفته و بیشترین زمان حضور در اینترنت را به خود اختصاص داده اند، اما هنوز هم برای جست و جو در مورد مطالب مهم، اولین ابزار، موتورهایی مانند گوگل می باشند. به همین دلیل سئو و قرارگیری سایت در رتبه های اول جست و جو می تواند یک بازاریابی ساده و کم هزینه برای سایت باشد.

افزایش فروش و بازدیدها

در صورت قرارگیری سایت در اول فهرست، بازدیدها از آن افزایش پیدا می کند. این ویژگی به خصوص برای سایت های فروشگاهی بسیار مفید است و از این طریق می توانند مشتریان خود را دوچندان کنند.

بستر مطمئن و همیشگی

بر خلاف شبکه های اجتماعی که ممکن است به دلیل مشکلات مختلف با قطعی و عدم دسترسی مواجه شوند، موتورهای جست و جو همیشه در دسترس می باشند. به همین دلیل، سئو سایت برای بهبود وضعیت در آن ها، یک امتیاز دائمی برای در دسترس بودن دائمی سایت برای مخاطبین می باشد.

آموزش سئو از چه طریق امکان پذیر است؟

برای آموزش سئو، منابع مختلفی وجود دارد. با توجه به این که راحت ترین بستر این کار، اینترنت می باشد، مراجعه به سایت های اینترنتی برای دریافت آموزش بهترین راهکار است. در سایت آیلین وب، علاوه بر کامل بودن آموزش سئو، مطالب کمکی و جانبی برای درک و یادگیری بهتر این مطلب نیز قرار دارد.


فرم ارسال نظر