» چگونگی سفارش بهترین کارتن بسته بندی!

چگونگی سفارش بهترین کارتن بسته بندی!

چگونگی سفارش بهترین کارتن بسته بندی!

نحوه بسته بندی تاثیر مستقیمی بر روی واکنش مصرف کنندگان دارد. یک بسته بندی مناسب قدرت برند شما را بالاتر میبرد و باعث میشود تا بر سر زبانها بیفتید. عاملی که موجبب وجه تمایز میان شما و رقبایتان میگردد، تولید بسته بندی جذاب و زیباست.

در دنیایی که عوامل بصری بیش از هر چیز دیگر تاثیرگذار بوده و افراد زیادی توجهشان از طریق حس بینایی جلب میشود، اهمیت دادن به نوع بسته بندی و طرح و رنگ هایی که روی آن درج شده است بسیار حائز اهمیت میباشد.

اولین عاملی که در دیدن یک محصول باعث جذب شدن مشتری میشود و او را به خرید ترغیب مینماید، پک کالاست. بسته بندی دو هدف بسیار مهم دارد که اگر نتواند هر یک را به درستی انجام دهد، ضرر زیادی را متوجه تولیدکننده میکند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

اولین هدف و نقش اساسی پک کالا، حفاظت از محصول میباشد. یک بسته بندی مناسب، بسته بندی است که از کالای درونی محافظت کرده تا آنرا سالم به دست مصرف کننده و مشتری برساند. دومین هدف آن بازاریابی و فروش کالاهاست. یک بسته بندی باید خود به تنهایی بتواند در فروش محصولات موثر واقع شود و همانند یک استند تبلیغاتی پویا عمل نماید.

خوشبختانه، با افزایش تولیدات ملی و اشتغال زایی در حوزه های متفاوت نیاز مبرم به بسته بندی بیش از پیش احساس میشود و بخش های دولتی و خصوصی برای این صنعت بودجه جداگانه ای اختصاص داده اند. در این قسمت از مقاله روی صحبتم با تولید کنندگان محترمی است که در حوزه های مختلف تولیدی مشغول به کار هستند و قصد دارند محصولات خود را با یک پوشش مناسب در عین حال جذاب و گیرا روانه بازار داخل و خارج کنند.

سوالی که مطرح میگردد این است که بهترین انتخاب برای بسته بندی کدام است و چگونه این انتخاب انجام میگیرد؟

برای پاسخ به این سوال باید چندین عوامل متعدد را با یکدیگر بررسی کنیم که هر یک در نحوه انتخاب و تولید یک بسته بندی مناسب بسیار مهم و ضروری است.

یک تولیدکننده میداند که برای کالاهای تولیدی خود باید بسته بندی سفارش دهد و آنها را با یک پک مناسب وارد بازار کند اما در انتخاب آن دچار مشکل شده و به گونه ای سردرگم است. با خواندن این مقاله و کسب اطلاعات مربوطه میتوانید بهترین نوع بسته بندی را برای کالاهای خود سفارش دهید.

برای چنین انتخابی می بایست پاسخ این سوالات را بدانید.

اولین سوال این است است که محصولاتی که تولید میکنید چیست؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است. بسته بندی که قرار است برای کالای خود انتخاب کنید وابسته به نوع محصول شماست. به عنوان مثال اگر تولیدکننده کفش میباشید، مناسب ترین پک، جعبه های کارتنی سه لایه با چاپ فلکسو یا جعبه های لمینتی با چاپ افست است.

اگر در زمینه میوه و صیفی جات فعالیت میکنید، میتوانید از کارتن 5 لایه با توجه به وزن محصول استفاده نمایید. پس باید آگاهی داشته باشید که نوع محصولتان چیست و با چه وزنی قرار است درون بسته بندی قرار گیرد.

دومین سوالی که در این زمینه مطرح میباشد آن است که محصولاتتان در چه بازاری عرضه میگردند؟ آیا قرار است کالاهایتان درون فروشگاهای زنجیره ای به فروش برسد یا توسط آنلاین شاپ ها از طریق مراکز پست به دست مصرف کنندگان میرسد؟ آیا کالای شما میخواهد صادر گردد؟ برای مثال اگر سهم انبوهی از محصولاتتان به سایر کشورها صادر میشوند، شیک و شکیل بودن بسته بندی کالاهایتان بسیار مهم است.

سوال بعدی که باید به آن پاسخ دهید این است که محصول شما برای چه جنسیتی و گروه سنی تولید شده است؟

گروه سنی که کالا توسط آنها استفاده میشود بسیار مهم است. نوع جنسیت، که آیا مصرف کننده خانم است یا آقا؟ محصولات شما توسط کودکان مصرف میگردد یا بزرگسالان؟ نوع و طرحی که روی بسته بندی محصولات استفاده میشود باید با آن گروه سنی خاص مطابقت داشته باشد.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

اینان اطلاعاتی هستند که می بایست توسط تولیدکننده به کارتن سازی موردنظر داده شود. کارتن سازی نیز با کسب اطلاعات از قبل دریافت شده در مورد موضوعاتی همچون: ابعاد محصول، وزن، نوع محصول، صادراتی بودن آن و دیگر عوامل میتواند به در انتخاب بهترین کارتن بسته بندی، اطلاعات ارزنده ای را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای تولید یک بسته بندی باید اعمال گردد ابعاد آن است به معنای آنکه سایز دقیق محصول چه اندازه است. درست است که یک کارتن بسته بندی میتواند بزرگ تر از محصول باشد و کالا درون آن جای گیرد اما فیت بودن بسته بندی باعث آسیب نرسیدن به کالای شما میگردد چرا که با داشتن فضای خالی میان کالا و پک آن، باعث تکان خوردن کالا شده که همین امر موجب خرابی هر مورد یعنی هم خود محصول و هم کالا میشود.

عامل دیگر وزن کالاست. برای مثال اگر قرار است صیفی جاتی همانند بادمجان و گوجه صادر کنید با توجه به نحوه طراحی و چیدمان محصولات، کارتن آنرا باید انتخاب کنید. به عنوان مثال میخواهید تعداد زیادی از صیفی جات را درون یک بسته بندی جای دهید، باید کارتن 5 لایه سفارش دهید زیرا این نوع کارتن با مقاومت بالایی که دارد موجب خرابی محصولات درون کانتینر حین حمل و نقل نشده یا برای نگهداری درون انبار آسیب نخواهد شد.

قسمت اصلی تولید یک بسته بندی مناسب مسئله چاپ آن است که در این بخش از مقاله درباره آن اطلاعاتی رادر اختیار شما قرار می دهیم.

چاپ هایی که برای جعبه و کارتن بسته بندی استفاده میشود معمولا چاپ فلکسو و افست میباشد. چاپ فلکسو به چاپ مستقیم روی کارتن میگویند که توسط کلیشه یا شابلون طرح و رنگ موردنظر روی ورق کارتن درج میگردد. چاپ فلکسو با داشتن محدودیت در انتخاب رنگ و ترکیب آنها برای محصولات داخلی استفاده میشود.

حتما جعبه های کارتنی و مقوایی رنگارنگ و جذابی را در اطراف خود مشاهده میکنید. چاپی که در این نوع بسته بندی ها استفاده شده است، چاپ افست میباشد.

چاپ افست با به همراه داشتن فرآیند لمینت میتواند یکی از مناسب ترین گزینه برای بسته بندی محصولات باشد. در این نوع فرآیند طرح درخواستی چاپ شده توسط دستگاه های مخصوص روی یک ورق کاغذی چسبانده میشود که به این کاغذ پوستر میگویند. پوستر طراحی شده نیز توسط فرآیندها و ماشین آلاتی بر روی ورق کارتنی چسبانده میشود. بعد از این مرحله، ورق کارتنی توسط دستگاه های کات، برش خورده و جعبه موردنظر تولید میگردد.

شرکت کارتن سازی آوین پک

کارتن سازی آوین پک با یک دهه تجربه موفق در زمینه چاپ و بسته بندی برای انواع محصولات توانسته است نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب نماید. شما تولیدکنندگان عزیز میتوانید با کسب مشاوره رایگان از متخصصان این حوزه اطلاعات موردنیازتان را در مورد یک بسته بندی مناسب برای محصولات خود دریافت کرده و در صورت تمایل برای ثبت سفارش اقدام نمایید.

راه های ارتباطی با ما

تلفن: 91001919-026

تلفن همراه: 09125602785


فرم ارسال نظر