» چرا لپ تاپ ایسر روشن نمی شود؟

چرا لپ تاپ ایسر روشن نمی شود؟

روشن نشدن لپ تاپ Acer، یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی است که هنگام کار با این دستگاه‌ها می‌توان مواجه شد. این مسئله می‌تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد که برای رسیدن به پاسخ آن، معمولا باید وقت زیادی هم گذاشت. اگر این سوال برای شما هم ایجاد شده که چرا لپ تاپ ایسر روشن نمی شود، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.


حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ های Acer

بسته به مشکلی که با آن مواجه هستید، راه‌های مختلفی وجود دارد که باید آنها را تک به تک بررسی کنید. در ادامه، به شما می‌گوییم که چگونه در 7 گام مختلف می‌توانید این مشکل را به صورت کامل برطرف کنید:


1. جدا کردن درایوهای خارجی

قبل از هر چیز، توصیه می‌کنیم تمام درایوهای خارجی مانند هاردهای اکسترنال، درایوهای نوری، فلش مموری و کارت‌های حافظه را جدا کنید چرا که احتمال دارد لپ تاپ بخواهد از روی حافظه‌های خارجی بوت کرده و سیستم عامل را نمایش ندهد.


2. جدا کردن وسایل جانبی متصل شده به لپ تاپ

در موارد نادر، ممکن است اتصال لوازم جانبی مختلف به لپ تاپ باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن شود؛ مثل حالتی که یک درایو USB به خاطر نوسانات برق یا معیوب شدن، حجم بالایی از برق را از طریق رابط USB دریافت کرده و مانع روشن شدن لپ تاپ شود.


3. اتصال صحیح لپ تاپ به منبع برق

دلیل روشن نشدن لپ تاپ ایسر می‌تواند به منبع برق یا شیوه نادرست اتصال آن به برق باشد. بدین منظور، مطمئن شوید که آداپتور اصلی را مستقیما به منبع برق متصل کرده و از هاب‌های مختلف مانند پورت‌های USB یا تاندربولت استفاده نمی‌کنید.

در مرحله بعدی باید مطمئن شوید که برق به لپ تاپ می‌رسد. اغلب محصولات ایسر، یک نشانگر LED دارند که هنگام اتصال آداپتور، روشن می‌شود. این نشانگر معمولا در بخش پایینی قرار می‌گیرد، ولی ممکن است در مدل‌های مختلف، متفاوت باشد؛ پس اگر آن را پیدا نکردید، بهتر است تمام بخش‌ها را بررسی کنید. اگر با اتصال آداپتور، چراغ روشن نشد، سراغ یک وسی دیگر بروید و مطمئن شوید که آداپتور شما سالم است.


4. اتصال لپ تاپ به یک مانیتور

اگر چراغ LED مربوط به آداپتور روشن می‌شود اما هیچ تصویری را مشاهده نمی‌کنید، وقت آن رسیده است تا لپ تاپ‌ را به یک مانیتور خارجی وصل کنید. این کار، علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ ایسر را مشخص کرده و کمک می‌کند تا از سلامت صفحه مطمئن شوید. اگر تصویر را روی مانیتور خارجی دریافت کردید، یعنی نمایشگر لپ تاپ آسیب دیده است.


5. شارژ باتری برای یک شب کامل

برخی از باتری‌های به‌کاررفته در لپ تاپ های ایسر به یک سیستم ایمنی داخلی مجهز شده‌اند که بعد از تخلیه باتری و حتی با اتصال آداپتور نیز شارژ نمی‌شوند؛ این سیستم برای جلوگیری از آسیب دیدن باتری و تخلیه بیشتر انرژی آن است. توصیه می‌کنیم باتری را برای یک شب کامل به منبع برق متصل کرده و مطمئن شوید که شارژ باتری امکان‌پذیر هست.


6. جدا کردن اجزای داخلی اضافی

بسیاری از لپ تاپ ها امکان ارتقا دارند؛ در ادامه پیدا کردن دلیل روشن نشدن لپ تاپ ایسر، توصیه می‌کنیم قطعات مختلفی مانند رم، هارد، آداپتور وای‌فای و ... که به دستگاه اضافه کرده‌اید را جدا کنید چرا که بروز تداخل میان آنها و سایر بخش‌ها می‌تواند مانع از عملکرد صحیح کامپیوتر شما شود.


دلیل روشن نشدن لپ تاپ ایسر را پیدا نکردید؟

واقعیت این است که یافتن علت روشن نشدن لپ تاپ Acer کار سختی نبوده و فقط لازم است که کمی وقت برای آن بگذارید. هرچند، اگر تمام کارهای بالا را با دقت انجام دادید اما مشکل شما حل نشد، باید بگوییم که احتمالا هارد لپ تاپ دچار مشکل شده است.

البته، سناریوهای دیگری هم در این میان هست که نباید آنها را نادیده گرفت؛ مانند وقتی که بعد از فشردن کلید پاور، هیچ تصویری را دریافت نمی‌کنید. در این حالت باید به دنبال علت روشن نشدن مانیتور لپ تاپ ایسر باشید. بعد از روشن شدن لپ تاپ هم ممکن است با مشکلات دیگری مانند اتصال دستگاه به شبکه‌های اینترنت مواجه شوید که برای حل آنها، لازم است علت روشن نشدن وای فای لپ تاپ را جستجو کنید. 


فرم ارسال نظر