» مشارکت در ساخت حسینیه

مشارکت در ساخت حسینیه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

مشارکت در ساخت حسینیه حضرت فاطمه الزهرا (س) شهر زهکلوت در رودبار جنوب کرمان

 

شهر زهکلوت در بخش جازموریان از توابع شهرستان رودبار در جنوب استان کرمان قرار دارد، زهکلوت شهری دور دست در دل کویر و خشک است این شهر با وجود جمعیت بالا و محب اهل بیت فاقد حسینیه می باشد لذا ما تصمیم داریم که با کمک خیرین و محبین اهل بیت اولین حسینیه این شهر را بسازیم .

موقعیت شهر زهکلوت در نقشه کشور:

اهداف ساخت حسینیه در شهر زهکلوت

این حسینیه با توجه به شرایط منطقه کم برخوردار شهر زهکلوت جازموریان در مرز سه استان کرمان ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان با اهداف و کاربردهای ذیل در حال اجرا می باشد.

1- با توجه به اینکه مردم این منطقه محب اهل بیت (ع) هستند نداشتن حسینیه در این شهر ، یکی از محرومیت های فرهنگی این منطقه است . ساخت این حسینیه می تواند به برگزاری اجتماع بزرگ اهالی در مراسمات مذهبی خصوصا ایام محرم و صفر کمک نموده و ضمن انجام مراسمات مذهبی و انجام عبادات ، با همت علما دین با سیره اهلبیت (ع) بیشتر آشنا شوند.

2- در این منطقه تیمهای جهادی متعددی در زمینه های فرهنگی ، آبرسانی ، عمرانی و پزشکی فعال هستند که معمولا فاقد جا و مکان می باشند لذا یکی از کاربردهای این حسینیه ، استقرار تیمهای جهادی فعال در منطقه در حد امکانات می باشد. خصوصا استقرار تیمهای جهادی آبرسانی به روستاها و مدارس محروم منطقه و استقرار تیمهای تخصصی پزشکی جهادی و معاینه و معالجه سرپایی و هدایت پزشکی بیماران مددجو از اهداف اصلی این طرح می باشد.

3- انجام خدمات فرهنگی و آموزشی در این حسینیه جهت عموم مردم مانند آموزش قرآن و حدیث و آموزش مهارتهای زندگی و اجتماعی

4- توانمندسازی مددجویان خصوصا زنان سرپرست خانوار

5- در حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله که چندین بار در این شهر اتفاق افتاده و خسارات زیادی را ببار آورده ، حسینیه می تواند بعنوان مرکز جمع آوری و توزیع کمکها به خسارت دیدگان باشد. همچنین این مکان برای استقرار موقت نیروهای امدادی و آسیب دیدگان استفاده شود.

ساخت این حسینیه با این اهداف می تواند برای همه واقفین و بانیان و مشارکت کنندگان دراین امر خیر بعنوان صدقه جاریه ماندگار و باقیات الصالحات باشد. امید است که خیرین با هر توان مالی و در حد مقدورات خود در این امر خیر مشارکت نمایند و در کوتاه ترین زمان ممکن این حسینیه ساخته شود.

 

اقدامات انجام شده تا مهرماه ۱۴۰۱:

1- گسترش و افزایش ابعاد زمین وقف شده تا ابعاد 21.5X30 m2

2- انجام طراحی پلان معماری

3- گودبرداری زمین شبستان

4- شفته ریزی ( مخلوط شفته آهک و خاک رس و سنگ بادامی ) زمین شبستان که گودبرداری شده است

5- تسطیح زمین شفته ریزی شده

6- تهیه نقشه های محاسبات سازه اسکلت بتونی ساختمان حسینیه

7- اجرای بتون مگر و اجرای فوندانسیون شبستان و تاسیسات شمالی حسینیه

 

 تصاویری از اجرای فوندانسیون حسینیه :

جهت مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر اینجا کلیک نمایید ...


فرم ارسال نظر